FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:42


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Jaki jest Twój stosunek do klubu MKS Odra Wodzisław?
Uważam, że jest wizytówką miasta, władze powinny wspierać klub 79%  79%  [ 37 ]
Jest mi obojętny 2%  2%  [ 1 ]
Uważam, że jest ciężarem dla miasta, są ważniejsze inwestycje niż klub który powinien sam na siebie zarabiać 19%  19%  [ 9 ]
Liczba głosów : 47
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 2 lut 2007, 15:07 

Dołączył(a): Cz, 11 sty 2007, 22:09
Posty: 58
wardo -dzięki :!: To co piszesz to jakbym siebie czytał! :shock: Ja to próbuję wpoić takim mhl-om i innym mongołom już od kilku lat,ale..... :? to jakby walić glową w mur! Mam nadzieję,że nowe władze zmienią ich mentalność.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 2 lut 2007, 15:13 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
szkoda że wy tego nie widzicie że jeżeli ludzie z Rybnika, Jastrzębia, Żor czy Raciborza przyjeżdżają do Wodzisławia to przedewszystkim na Odre a nie do ... no właśnie anwet nie ma drugiej rzeczy którą da sie wymienić ....

p.s.
wardo ... xxx-lecia 37 ? pozdro


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 2 lut 2007, 16:41 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 21:57
Posty: 79
Właśnie Soprano - z czego słynie Wodzisław jak nie z Odry? Mówcie co chcecie, ale to nasz największy atut.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 2 lut 2007, 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 gru 2006, 10:49
Posty: 42
Lokalizacja: WŚl
Faktycznie stadion mamy ochydny jak widze relacje w TV to się wstydzę. (kiedyś kuzyn mi powiedział ale brzydki mały stadion jak na 1szą ligę).Więc wole jak powiedzą w radiu...Mam nadzieję że się utrzymamy....
ps. Pamiętajcie że dla wielu wodzisławian Odra to nie wszystko a powiem więcej dla pewnej części Odra nie znaczy nic! - i fani czy chcą czy nie muszą przyjąć to do wiadomości i się z tym pogodzić. Tak jest wszędzie....


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 4 lut 2007, 12:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
wardo
wodzislaw kojarzy mi sie z:
- 50 rownoleznikiem,
- iglokrakiem (duzy dystrybutor na polske poludniowa)
- najmlodszym prezydentem miasta

luczkiewicz ma niestety racje, mowiac o braku inwestycji ze strony klubu. tez nie slyszalem o zadnych. poza projektem stadionu, ktorego idea upadla wiele lat temu.

gliwice buduja hale to fakt. maja na to nieiwele czasu ale za pare miesiecy uderze do prezydenta gliwic w celu rozmowy nt dystrybucji biletow na imprezy, ktore beda tam organizowac, zapewniajac im przy okazji dojazd.

don c.
mojej mentalnosci nie trzeba zmieniac. tak sie sklada, ze to ja pociagnelem temat wodzislawskiej areny do tego stopnia, ze kieca wpisal go do swojego programu wyborczego. na ten pomysl kibicie odry na forum odry reagowali jak na bajke. byl nawet taki jednej co wspominal o 100 i 300 latach ;-) na dzis problem jest taki czy arena bedzie hala (wieksze przyzwolenie spoleczne) czy stadionem (jesli odra zostanie w I.lidze). pytanie tez czy bedzie tak duza jak w pierwotnej wersji bo koszt budowy przekracza mozliwosci miasta i to nawet w oparciu o srodki UE. w tym momencie blizsze bedzie partnerstwo publiczno-prywatne aby ruszyc temat.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 4 lut 2007, 14:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 5 gru 2006, 10:49
Posty: 42
Lokalizacja: WŚl
Sam też jestem realistą i zgadzam się z przedmówcą że kwestia "wodzisławskiej areny" w najbliższych latach jest nie realna. Wodzisław nie jest bogatym miastem. Odra też słabo stoi więc realnym było by chciaż częściowy "lifting" stadionu. Np. wyblakłe krzesełka na odkrytej trybunie wystarczyło by pomalować ( ale na to nikt nie wpadł ) a jeśli były by jakieś pieniądze wybudować nową nico wyższą trybunę w miejscu np. sektora H.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 5 lut 2007, 15:40 

Dołączył(a): Cz, 11 sty 2007, 22:09
Posty: 58
Co ty mi tu mhl999-pierniczysz o jakiejś Arenie! :oops: Takich projektów to ja sam sobie mogę 10 stworzyć! Ale to fikcja!!! :arrow: Obejrzyj sobie stadion w Łęcznej (21 tys.mieszkańców) na 8 tys. U nas taki sam starczy.Za parę milionów można coś takiego zrobić!Ale wielkie pieniądze... :shock:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 5 lut 2007, 20:16 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
panowie, od nowego sezonu zacznie się nowa era w Wodzisławskiej piłce. Prezes Serwotka njprawdopodobniej odejdzie poniważ zarząd wybiorą akcjonariusze spółki jaką stanie się klub. Teraz jedynie pozostaje nam zjednoczyć się i wywrzeć wpływ na te nowe twarze aby zaczeły robić także coś dla klubu. Więc najlepszym wyjściem byłoby abyśmy jako mieszkańcy zamkneli jeden rozdział klubu jakim były jak to wiele osób nazywa 'przeręty i nieścisłości'. A rozpoczeli drugi w którym będziemy mogli pokazać nowym twarzą że zależy nam aby DLA WSZYSTKICH (nawet mhl'a) ten klub stał się wizytówką. To miasto nie pootrzebuje kolejnych rozłamów. Pokażmy wszystkim okolicznym miastom że wodzisławianie także mają jaja i potrafią sie zjednoczyć. W Rybniku na zużel potrafi przyjść 10 tyś ludzi. Czy w Wodzisławiu nie potrafimy sie wziąść za siebie i przyjść na mecz Odry w te głupie 6 tyś ? A teraz niech każdy się zastanowi nad tym czy chce aby w mieście wywiązywały się kolejne spory, w dodatku bardzo głupie które wspólnymi siłami da się rozwiązać, które będą blkować rozwój. Bo powiedzcie czy chcielibyście zainwestować w miasto które jest wewnętrznie podzielone ? Bo ja bym nie chciał. A podczas tych meczy możemy pokazać całej Polsce że Wodzisławianie potrafią zebrać się w silną grupe, przyjśc i pokazać się Polsce .... to wiele osób taką szanse zaprzepaszcza.

sorry za troszke chaotyczne pisanie ...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Piłka Reczna na Obecnym poziomie Rozwoju Miasta!!!
PostNapisane: Cz, 8 lut 2007, 10:20 

Dołączył(a): Pt, 1 gru 2006, 13:23
Posty: 82
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
To az Nadto. Polecam , wszechstronny rozwój a nie "skostnienie"!!! Vide: Radni!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 lut 2007, 14:40 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
ale czy np nie da się rozwiązać sprawy Odry za pomocą tego że sprowadzi się do miasta firme z kapitałem który byłby w stanie ruszyć ten klub. Oddało by się ziemie temu przedsiębiorstwu za niską cene a w zamian rządało się sponsorowanie Odry, Każdy by na tym skorzystał:
mieszkańcy mieli by miejsca pracy oraz klub sportowy na wysokim poziomie który miałby realne szanse walczyć o najwyższe lokaty.
miasto miałoby wizytówke na skale europejską.
f\irma miałby reklame oraz tereny lub ulgi w zamian za sponsoring.
moim zdaniem to byłoby najlepszym rozwiązaniem.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 8 lut 2007, 21:10 

Dołączył(a): Śr, 29 lis 2006, 17:54
Posty: 3
Lokalizacja: Gliwice
mhl, niestety, jakbym nie chodził na stadion to o 50 równoleżniku bym w życiu nie usłyszał, piszę to jako osoba mieszkająca od dawna poza Wodzisławiem. I naprawdę nie wiem co to jest Iglokrak, a najmłodszy prezydent w kraju to też nie jest jakiś wyczyn straszny, patrząc na to w ten sposób, że został wybrany tylko dlatego, że mieszkańcy zrobili na złość staremu, przeczytałem to w prasie, bo nie wybierałem z wiadomych względów prezydenta Wodzisławia. Jestem w tym temacie osobą w miarę obiektywną, w miarę tylko dlatego że kibicuje Odrze od zawsze i tutaj nie ma miejsca na obiektywizm i nigdy chyba nie będzie, bo jestem dumny z tego że urodziłem się i mieszkałem w Wodzisławiu, ale jeszcze bardziej, że mamy drużynę, która już na zawsze zapisała się w historii polskiej piłki (3 miejsce), jak wygraliśmy w pucharze intertoto z Austrią Wiedeń to gratulowała nam cała Polska i nikt tego nie zmieni. Z mojej pozycji i miejsca gdzie mieszkam, Wodzisław to tylko Odra, tak samo jak moich znajomych z całej Polski. Przykro mi, ale o ile nazwę Iglokrak skądś kojarzę, to z Wodzisławiem zupełnie nie... Tak jak nikt nie kojarzy firmy Jopek na przykład, z Zabrzem, tylko z dachówkami, to nie tędy droga. Klopsy w słoiku miały przynajmniej nazwę taką jak miasto...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 23 lut 2007, 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
najmlodszy prezydent moze nie jest szczegolna rewelacja ale za to lepszym faktem niz pozycja spadkowa odry w lidze. to ze odra miala 3 miejsce w lidze czy wygralismy z austria wieden (mi nic to nie mowi, podobnie jak tobie iglokrak) to juz historia, o ktorej niestety malo kto pamieta poza prawdziwymi zapalencami. dla zwyklego mieszkanca wazniejsze od rysow historycznych odry sa dzialania biezace klubu na rzecz miasta. pytanie jakie one sa? bliskie zeru - takie jest moje zdanie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 23 lut 2007, 21:33 

Dołączył(a): So, 9 gru 2006, 10:46
Posty: 112
mhl ... i po co dalej jakieś rozłamy siejesz? każdy ma lepsze dni i gorsze a Ty zamiast pomóc to próbujesz dobić zamiast pomóc. Tylko zauważ że jest na pozycji spadkowej ponieważ kilka klubów które są powyżej idzie do degradacji za przekręty. Więc jaką masz pewnośc że pozycja Odry odzwierciedla jej umiejętności kiedy liga została ułożona. Popatrz na mecze sparingowe które rozegrała bez udziału sędziów zamieszanych w głupie gierki PZPN 1 remis i same zwycięstwa. Drużyny z którymi grała to nie były jakieś nic nie znaczące zespoły, pokonała mistrza Bośni oraz zespuł Litexu Łowicz który rok w rok gra w pucharze UEFA i odnosi tam lepsze wyniki niż pretendenci Polskiej ligi. Teraz wszystko się krystalizuje w Polskiej piłce i miejmy nadzieje że Odra będzie zajmowac pozycje która odzwierciedla jej umiejętności, a nie budżet.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So, 24 lut 2007, 00:50 

Dołączył(a): Wt, 12 gru 2006, 22:29
Posty: 55
mhl999 napisał(a):
najmlodszy prezydent moze nie jest szczegolna rewelacja ale za to lepszym faktem niz pozycja spadkowa odry w lidze. to ze odra miala 3 miejsce w lidze czy wygralismy z austria wieden (mi nic to nie mowi, podobnie jak tobie iglokrak) to juz historia, o ktorej niestety malo kto pamieta poza prawdziwymi zapalencami. dla zwyklego mieszkanca wazniejsze od rysow historycznych odry sa dzialania biezace klubu na rzecz miasta. pytanie jakie one sa? bliskie zeru - takie jest moje zdanie.


MHL9999 ustosunkowując sie do tego co napisłeś powiem tak TY jestes po prostu ANTYOdra chesz budować Arene ale wg Ciebie co tam by mogło zaistnieć oprócz imprez kulturalnych itp.-sport ale co jeśli arena to miałbyć stadion (w co głebko wierze) to co tam miało by grać ? Banik Ostrawa? Pollonia Marklowice??? czy moze pole kartofli FC, jeśli by Arena miała byc halą sportowo-rekreacyjna oprócz imprez rozrywkowych i wieców wyborczych wypadało by zeby tam grała jakas drużyna przypuśćmy tu teoretyzuje MKS Wodzisław-I liga żeńskiej siatkówki i pewno byś sie wtedy wypowiedział że klub zeruje na mieście itp i po co czerpie jakieś środki z miasta itd... ja Cipo wiem nie interesujesz sie sportem, dalej piłka nożną, i należysz pod tym względem do mniejszości, bo ja mieszkając całe życie w Wodzisławiu moge na trzech palcach policzyc takie osoby które powiedzą "a po co ODRA' a może z drugiej strony Ciebie nie boli ODRA tylko osoby sterujące tym klubem


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ale jaka to jest wizytówka miasta ? Czytacie opinie
PostNapisane: So, 24 lut 2007, 13:59 

Dołączył(a): So, 24 lut 2007, 13:38
Posty: 3
internautów po meczach ? śmieją się z klubów gdzie na mecze przychodzi niecały tysiąc kibiców. Z tego tysiąca odliczyć mieszkańców Rybnika, Jastrzębia, Żor, Raciborza i innych miast to zostanie 500 kibiców. Dla tylu wodzisławian jest potrzebna pierwsza Iliga ? I związane z tym koszty i inwestycje ? A ile tych meczy jest w roku ? A jakie wyniki osiągają nasi piłkarze ? A gdzie jeździmy na baseny? Do wyżej wymienionych miast bo w Wodzisławiu nie ma. Więc co to jest za wizytówka miasta ?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.