FAQ

Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:48


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pseudosonda na stronie UM
PostNapisane: So, 7 kwi 2007, 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
na stronie urzedu miasta od jakiegos czasu wisi sonda nt przyspieszonej linii autobusowej do katowic ( http://wodzislaw-slaski.com.pl/sondy )
niestety problem jest taki, ze nie sposob w niej zaglosowac jesli nie ma sie stalego IP
polecam osobom odpowiedzialnym zapoznac sie z takim pojeciem jak cookies wowczas wyniki sondy beda bardziej wiarygodne. mam nadzieje, ze w ostatnim tygodniu bede mial prawo zaglosowac na NIE.

zycze rowniez powodzenia jesli ktos wierzy, ze przejazd wyniesie ponizej godziny jak to podaly niektore media. nierealne :-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 8 kwi 2007, 13:59 

Dołączył(a): Śr, 7 lut 2007, 10:30
Posty: 37
mhl, jak zwykle przesadzasz. Przeciez wszyscy wiedza, ze zeby zostac informatykiem wystarczy kupic komputer i wydrukowac sobie wizytowke "administrator systemow". Te wszystkie bzdury wygadywane o kawie, ciasteczkach i programowaniu w "html" sa ostro przesadzone. A serwer stawia sie przez wybranie odpowiedniej opcji w instalatorze.

P.S.
Obejrzalem wszystkie odcinki "ostrego dyzuru" i "mash 4077'. Szukam pracy jako anestezjolog lub ginekolog... (w koncu jako informatyk musze powiazac koniec z koncem...)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 9 kwi 2007, 06:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
hawk napisał(a):
wszyscy wiedza, ze zeby zostac informatykiem wystarczy kupic komputer i wydrukowac sobie wizytowke "administrator systemow"

przepraszam :roll: :wink:

ps. ogladalem jedynie wszystkie odcinki gumisow i kaczora donalda :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2007, 11:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 lis 2006, 13:50
Posty: 142
Lokalizacja: Wodzislaw Slaski
Proszę wrócić do rzeczowej rozmowy.
Dlaczego mhl999 jestes na "NIE" ?

Co ci przeszkadza takie połączenie?

_________________
Pozdrawiam
Vladislavia
__________________________________
http://vladislavia.mojeforum.net


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2007, 11:40 

Dołączył(a): Pt, 1 gru 2006, 14:29
Posty: 45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski - Dąbrówki
ja może jeszcze zabiorę głos co do samej sondy: sonda sypie się pod Operą 9,10, nie wiem jak na innych przeglądarkach to wygląda.....ponad tydzień temu zgłaszałem problem do UM...

_________________
Obrazek
"A nowy dzień przynosi każdemu nowe nadzieje, tak jak sen przynosi marzenia"


Pozdrawiam Wodzisławian ;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2007, 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
Dlaczego mhl999 jestes na "NIE" ?
1. tworzenie nowego polaczenia mija sie z celem
2. prosciej naciskac na pks aby zmienil godziny
3. jest wystarczajaco duzo polaczen (pks) do katowic - problem tkwi w godzianach, szczegolnie wieczornych
4. polaczenie ponizej godziny przez mikolow jest NIEREALNE
5. expresowa trasa powinna byc na linii Wodzislaw-Zory-Katowice-Zory-Jastrzebie-Wodzislaw
a) do katowic mozna dzieki temu przejac czesc ruchu z drabasa
b) powrot do jastrzebia to nic innego jak spora liczba studentow powracajacych
c) dokladanie kolejnych miast to strata czasu jesli to ma byc wodzislawski expres
6. jestem za polaczeniem kolejowym (szynobus) bo na nich nie ma korkow i jest tanszy w eksploatacji

to na poczatek, bo troche sie spiesze


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2007, 16:39 

Dołączył(a): Śr, 7 lut 2007, 10:30
Posty: 37
mhl999 napisał(a):
[b]
5. expresowa trasa powinna byc na linii Wodzislaw-Zory-Katowice-Zory-Jastrzebie-Wodzislaw
a) do katowic mozna dzieki temu przejac czesc ruchu z drabasa
b) powrot do jastrzebia to nic innego jak spora liczba studentow powracajacych


i strata osob pracujacych (z wodzislawia) - ktorzy dalej beda jezdzic autem poniewaz powrot przez jastrzebie to dodatkowe 5h! siedzenia w autobusie (pon-pia).. tygodniowo


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 15 kwi 2007, 19:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
powrot przez jastrzebie to dodatkowe 5h! siedzenia w autobusie (pon-pia).. tygodniowo
jesli dobrze kojarze to wychodzi godzina dziennie.

trasa katowice - zory - jastrzebie nie ma byc przez pawlowice jak obecnie ale tak jak jedzie drabas to skraca czas przejazdu. jesli chcesz jechac ponizej godziny to prawde mowiac wybij to sobie z glowy bo zaden autobus nie dojedzie w tym czasie na trasie wodzislaw-katowice nawet gdyby startowal tylko z wodzislawia i nie zaliczal zadnych miast po drodze. tacho i korki to cos co skutecznie blokuje pokonanie tego odcinka w tak krotkim czasie. szynobus jest jedyna sluszna alternatywa.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 15 kwi 2007, 20:07 

Dołączył(a): Śr, 7 lut 2007, 10:30
Posty: 37
mhl999 napisał(a):
jesli chcesz jechac ponizej godziny to prawde mowiac wybij to sobie z glowy bo zaden autobus nie dojedzie w tym czasie na trasie wodzislaw-katowice

Z calym szacunkiem mhl, ale to ja tobie zwrocilem na to uwage. Wiec twoja uwaga jest nie na miejscu (odpisujesz na mojego posta).
Dla mnie sprawa jest prosta. Jesli ma wracac przez jastrzebie to jest to strata czasu. Nie wazne ile autobus bedzie jechal.

Moje propozycja - zrobic szybka linie do zor i polaczyc ja z linia drabasa do katowic (np. zeby nie trzeba bylo kupowac drugiego biletu a drabas czekal jesli trzeba...)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 15 kwi 2007, 21:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
wynika z tego, ze jakiekolwiek polaczenie bedzie dla ciebie strata czasu ;-) pozostanie ci jezdzic samochodem lub przeprowadzic sie do katowic.

najprosciej bylo by stworzyc bezposrednie polaczenie na trasie wodzislaw-katowice i nic po drodze - szybciej sie juz nie da dojechac :D
wyszlo by wtedy o jakiej grupie osob pracujacych w katowicach jest mowa. zeby sie nie okazalo, ze jest to garstka ktorzy sa na tyle wygodni,
ze nie chce im sie jechac pol godziny wczesniej pks-em bo za szybko beda w pracy a mogli by jeszcze polezec.
niestety idealu nie stworzymy (od tego sa taksowki;-)) kompromis musi byc, a ze codzienny dojazd to udreka i strata czasu to juz problem pracujacych w katowicach.

sonda na stronie urzedu jest zle przeprowadzona
1. blokuje uzytkownikow bez stalego IP
2. pytanie jest zbyt ogolne, bo mowi tylko o polaczeniu a istotne sa godziny wyjazdow i powrotow lub rozpoczecia/zakonczenia pracy tak aby maksymalnie zoptymalizowac polaczenie

dlatego tez ta ankiete mozna wyrzucic do koszta, bo rodzi tylko dodatkowe koszta i nikomu nie ulatwi ona zycia.
mysle, ze pare osob sie na mnie wkurzy jesli zloze pismo do urzedu o anulowanie wynikow ankiety z w/w przyczyn.

zapomnij tez o polaczeniu skoordynowanym z drabasem. sama koordynacja jest jeszcze mozliwa, ale obawiam sie, ze nie bedzie czekal az "wodzislaw" dojedzie. ona ma swoja trase i swoje godziny odjazdu. wspolny bilet? chyba tylko wtedy jak drabas zainwestuje w polaczenie do wodzislawia w innym wypadku proba rozliczenia skonczy sie pewnie sadem pomiedzy dwoma przewoznikami.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 15 kwi 2007, 21:29 

Dołączył(a): Śr, 7 lut 2007, 10:30
Posty: 37
mhl999 napisał(a):
wynika z tego, ze jakiekolwiek polaczenie bedzie dla ciebie strata czasu ;-) pozostanie ci jezdzic samochodem lub przeprowadzic sie do katowic.

zaczelo sie od propozycji zrobienia szybkiego polazcenia wodzislaw-kat i odwrotnie.
a to co teraz jest proponowane (z jastrzebiem) to dublowanie juz istniejacych polaczen. Wybacz ale 5htygodniowo x 4 tygodnie to prawie jeden dodatkowy dzien spedzony w autobusie - w miesiacu...

mhl. pomysl zanim cos napiszesz :P


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 15 kwi 2007, 23:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
zaczelo sie od propozycji zrobienia szybkiego polazcenia wodzislaw-kat i odwrotnie.
a to co teraz jest proponowane (z jastrzebiem) to dublowanie juz istniejacych polaczen.

to nie jest propozycja, ale moja sugestia. propozycja wyszla z urzedu.
byla nieco inna bo przez mikolow co juz jest zupelnym absurdem,
gdyz z/do mikolowa mozna sie dostac z katowic bez wiekszego problemu. przejazd z wodzislawia to zbedne kilometry i strata czasu.

Wybacz ale 5htygodniowo x 4 tygodnie to prawie jeden dodatkowy dzien spedzony w autobusie - w miesiacu...
pech :) ludzie spoza warszawy dojezdzaja po 2-3 godziny dziennie albo i dluzej i jakos to znosza.
takich miast do ktorych ludzie dojezdzaja jest w polsce dosc sporo.
tobie pozostalo to samo.

mhl. pomysl zanim cos napiszesz
jestem przeciwnikiem tworzenia polaczenia dla samej idei tworzenia polaczenia i zeby sie nazywalo ze wladza cos robi.
utworzenie polaczenia, ktore w zaden sposob nie bylo poparte badaniami wielkosci grupy docelowej (w uproszczeniu niech to sa osoby pracujace)
jest niczym innym jak niegospodarnoscia przynajmniej ja o takich badaniach nie slyszalem.
robienie polaczenia tylko na podstawie sondy internetowej i garstki ludzi, ktorzy chca lepszych polaczen dla swojej wygody jest bzdura!

za 3 miesiace okaze sie, ze zlikwiduja polaczenie, bo wciaz bedzie zbyt czasochlonne i pozostaniemy w punkcie wyjscia.
moim zdaniem sa tylko dwa wyjscia:
1. autobus: polaczenie bezposrednie (wodzislaw-katowice) doslownie dwa przystanki
2. pociag: szynobus, niech juz bedzie ze stacjami jakie sa teraz na trasie do katowic i tak bedzie szybciej niz autobusem. warunek? szynobus musi kursowac non stop od 5:00-19:00

zeby to jednak dobrze zrobic trzeba wiedziec ile osob pracuje w katowicach z wodzislawia i w jakich godzinach zaczynaja/koncza prace oraz czy skorzystali by z takiego polaczenia gdyby cena za bilet (jednorazowy i miesieczy) wyniosla x lub y.
poki co mamy dzialanie pod publike.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 16 kwi 2007, 08:42 

Dołączył(a): Śr, 7 lut 2007, 10:30
Posty: 37
mhl999 napisał(a):
Wybacz ale 5htygodniowo x 4 tygodnie to prawie jeden dodatkowy dzien spedzony w autobusie - w miesiacu...
pech :) ludzie spoza warszawy dojezdzaja po 2-3 godziny dziennie albo i dluzej i jakos to znosza.
takich miast do ktorych ludzie dojezdzaja jest w polsce dosc sporo.
tobie pozostalo to samo.

To co piszesz jest troche niemadre. Z jednej strony nowe polaczenie mialo gwarantowac dobry dojazd do katowic/pracy. Wybacz ale rownie dobrze mozesz wmawiac ze powinno sie jezdzic pociagiem o 5 czy 6 rano a potem czekac 3h w kat na poczatek pracy. No bo przeciez inni tez dojezdzaja.
Mhl, ja nie chce zeby wszyscy sie do mnie dostosowywali (patrz tez nizej) ale stwierdzam tylko ze w tej formie jak zaproponowales ja z tego polaczenia nie bede korzystal (POMYSL - moze takich osob bedzie wiecej wiec po co robic polaczenie ktore bedzie wozilo powietrze).

mhl999 napisał(a):
jestem przeciwnikiem tworzenia polaczenia dla samej idei tworzenia polaczenia i zeby sie nazywalo ze wladza cos robi.
utworzenie polaczenia, ktore w zaden sposob nie bylo poparte badaniami wielkosci grupy docelowej (w uproszczeniu niech to sa osoby pracujace)
jest niczym innym jak niegospodarnoscia przynajmniej ja o takich badaniach nie slyszalem.
robienie polaczenia tylko na podstawie sondy internetowej i garstki ludzi, ktorzy chca lepszych polaczen dla swojej wygody jest bzdura!
(...)
zeby to jednak dobrze zrobic trzeba wiedziec ile osob pracuje w katowicach z wodzislawia i w jakich godzinach zaczynaja/koncza prace oraz czy skorzystali by z takiego polaczenia gdyby cena za bilet (jednorazowy i miesieczy) wyniosla x lub y.
poki co mamy dzialanie pod publike.

I tu sie z Toba zgadzam. I chetnie odpowiem na pytanie w takiej sondzie odnosnie godzin przejazdu (bo w innych poprostu nie bede jezdzil) - mowie to zreszta od dawna tutaj (i nie rozumiem dlaczego jestes obuzony moimi odpowiedziami).


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 17 kwi 2007, 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 19 gru 2006, 14:48
Posty: 85
Lokalizacja: swd
moze i niemadre, ale gdybys nie mial auta i innego polaczenia to wyjscia bys nie mial i dojezdzal bys pewnie 3 godziny wczesniej do pracy. bez wzgledu na to jak bardzo bylo by to absurdalne.

zgadzamy sie jednak co do tego, ze sonda zostala przeprowadzona fatalnie, w niewielkim stopniu ulatwi ona zycie osobom dojezdzajacym do pracy w katowicach. dlatego jutro urzad dostanie odpowiednie pismo z mojej strony.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt, 17 kwi 2007, 12:57 

Dołączył(a): Wt, 12 gru 2006, 22:29
Posty: 55
połączenie autobusowe do Katowic przez Rybnik i Gliwice jest chyba najszybszy połączeniem pod warunkiem ze na trasie nie ma remontów, przynajmniej autem jedzie sie szybciej na Rybnik potem super droga do Gliwic i autostrada do Katowic,
druga opcja moze być połączenie do katowic przez żory, albo tylko autobus do żor bo z tamtad do katowic busy odjeżdżają co 20 minut czy to drabasy czy pks z Wisły i Bielska


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Niniejsze forum jest nieoficjalnym i niezależnym forum Wodzisławia Śląskiego. Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczonych przez użytkowników tego Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.